6 حکم قضایی برای واحدهای آلاینده محیط زیست در استان اصفهان صادر شد***صدور حکم قضایی برای 3 آلوده کننده محیط زیست در فلاورجان***
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فلاورجان روز یکشنبه به ایرنا گفت: در پی پایش های مداوم کارشناسان محیط زیست این شهرستان، 3 نفر راننده تانکر حمل فاضلاب که در حال تخلیه غیرمجاز پساب صنعتی در اراضی کشاورزی و حاشیه رودخانه زاینده رود بودند، دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.
محمد ولی مغربی افزود: با پیگیری پرونده توسط کارشناسان این اداره، حکم قضائی متخلفان صادر شد و هر یک از این افراد به تحمل هشت ماه حبس محکوم شدند.

*** صدور احکام قضایی برای سه واحد آلوده کننده در نجف آباد***
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نجف آباد نیز از صدور احکام قضایی برای سه واحد متخلف آلاینده زیست محیطی در این شهرستان خبر داد.
محمد محمدی به ایرنا گفت: دو ریخته گری در این شهرستان بدلیل رعایت نکردن الزامات زیست محیطی و آلوده کردن هوا توسط دادگاه هر کدام به پرداخت پنج میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.
وی افزود: همچنین حکم قضایی برای یک واحد متخلف صنعتی آلوده کننده محیط زیست در نجف آباد صادر شد.
محمدی اظهار کرد: دادگاه، مسؤول این واحد صنعتی متخلف را بدلیل رعایت نکردن الزامات زیست محیطی، تهدید بهداشت عمومی از طریق آلوده کردن هوا و تخلیه ضایعات به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.
این واحد صنعتی برغم شکایات متعدد مردمی و اخطارهای مکرر زیست محیطی هیچ اقدامی برای رفع آلودگی خود نکرده بود.

***جلوگیری از فعالیت یک واحد صنعتی آلوده کننده محیط زیست در کاشان***
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان نیز به ایرنا گفت: از فعالیت یک واحد صنعتی آلوده کننده محیط زیست در این شهرستان با حکم قضایی جلوگیری شد.
محمود قهرمانی گفت: بدلیل بی توجهی به اخطاریه های زیست محیطی و صدور اخطاریه های متعدد مبنی بر اصلاح سیستم فیلتراسیون و رعایت استانداردهای زیست محیطی در جهت جلوگیری از انتشار دود، ذرات گرد و غبار، این واحد متخلف آسفالت در شهرستان کاشان با حکم قضایی پلمب شد.
وی افزود: بر اساس استانداردهای محیط زیست در سه بخش آب – خاک و هوا، صاحبان واحدهای صنعتی و خدماتی موظف به رعایت و کاهش آلایندگی واحدهای خود هستند و در صورت تداوم آلایندگی، واحد آنها تا رفع کامل آلایندگی پلمپ می شود. واحد صنعتی فوق در زمینه تولید آسفالت فعالیت داشت و از لحاظ هوا آلاینده تشخیص داده شده بود.

*** صدور حکم قضایی برای یک واحد متخلف آلوده کننده در شهرضا***
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرضا نیز اعلام کرد: حکم قضایی برای یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی رازی این شهرستان که باعث دفع پسماند بدون رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی شده بود، صادر شد.
باقر یعقوبی گفت: در پیوند با شکوائیه این اداره از واحدی که باعث دفع پسماند بدون رعایت قوانین مربوط به قانون مدیریت پسماند در شهرک صنعتی رازی شده بود، دادگاه متهم را به پرداخت پنج میلیون ریال وجه نقد در حق صندوق دولت محکوم کرد.
طبق مقررات در انتخاب محل دفع پسماندهای عادی باید کلیه معیارهای زیست ‌محیطی، زمین ‌شناسی، هیدرولوژی، هیدروژئولوژی، توپوگرافی، فیزیوگرافی، اقلیمی، خاک شناسی، مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان، حریم خطوط انتقال مواد نفتی، آب و نیرو، راه‌های دسترسی، مناطق جمعیتی و سایر معیارهای ضوابط زیست محیطی محل‌های دفع پسماند در نظر گرفته شوند.
طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و موجب آلودگی محیط زیست شناخته شود، ممنوع است.
گ/8114/6027 خبرنگار: امیرحسین اکبری * انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید