2هزارمتر مربع فضای بهداشتی در مناطق محروم کشور آماده بهره برداری استبه گزارش ایرنا، سید عباس پورهاشمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد:وزارت بهداشت از سال گذشته گام بلندی در راستای محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها آغاز کرده که طی آن ساخت 6هزار و 750مترمربع فضای بهداشتی نظیرخانه بهداشت روستایی، مراکز سلامت جامع شهری و اورژانس در دستور کار قرار گرفته است.
وی، اعتبار مورد نیاز برای این طرحها را 30هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 2هزار مترمربع از این فضاها آماده بهره برداری است که پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری بهره برداری شود.
رئیس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ادامه داد:3هزار متر مربع فضا در حوزه بهداشت و درمان نیز تا پایان امسال بهره برداری و مابقی تا سال آینده بهره برداری می شود.
وی بیان کرد: در قالب این طرح، تفاهمنامه ای بین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور منعقد شده که به موجب آن 50 درصد از هزینه ساخت این فضاها از سوی وزارت بهداشت و مابقی از سوی استانداری، خیران و منابع داخلی دانشگاه های علوم پزشکی تامین می شود.
وی بیان کرد: تاکنون 2هزار میلیارد ریال از اعتبار مورد نیاز و 6هزار میلیارد ریال زمین برای ساخت این فضاها از منابع خیری تامین شده است.
پورهاشمی ادامه داد: 190 طرح از تعداد طرحهای در دست ساخت در مناطق محروم به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته که 142تعداد از این طرح درحال اجراست.
وی، میزان پیشرفت فیزیکی این طرحها در چهارمحال و بختیاری را 45درصد و مطلوب ارزیابی و اظهار کرد:این استان از نظر پیشرفت فیزیکی پس از استانهای فارس، آذربایجان شرقی و مازندران در رتبه چهارم کشور قرار دارد.
به گزارش ایرنا، مشاور وزیر بهداشت در امور مناطق محروم و روستایی برای دیدار از طرحهای بهداشتی در دست اجرای چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفرکرده است.
خبرنگار:شکوفه سلیمانی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
8125/2097انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید