170میلیارد ریال از بدهی بیمه سلامت استان بوشهر تامین اعتبار شدبه گزارش ایرنا، پرویز رمضانی روز دوشنبه به مناسبت 22 مرداد سالروز تاسیس بیمه سلامت در جمع خبرنگاران افزود: برهمین اساس شهریور ماه سررسید اسناد یاد شده است که می توانند آن را نقد کنند.
وی با بیان اینکه سال گذشته به جز هزینه بیمارستانها تمام اسناد سرپایی تا بهمن ماه پرداخت شد ادامه داد: با این وجود هنوز بخشی از مطالبه موسسه های درمانی با تاخیر سه تا چهارماه پرداخت می شود.
رمضانی یادآور شد: با توجه به اینکه هنوز اسناد بستری سه ماه چهارم سال گذشته پرداخت نشده انتظار می رود با توجه به وعده سازمان مدیریت و برنامه ریزی درزمینه تخصیص 110درصدی بتوانیم این بخش از مطالبات را نیز پرداخت کنیم.
وی بیان کرد: برای هزینه های سطح یک در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر هیچ مشکلی وجود ندارد و از ابتدای امسال بیش از60 میلیارد ریال پرداخت شد اما در سطح خدمات 2 و 3 مشکلاتی برای پرداخت وجود دارد.
رمضانی گفت: هم اکنون 490 هزارنفر در استان بوشهر معادل 47 تا 48 درصد در قالب چهارگروه کارکنان دولت، سایر اقشار، بیمه سلامت همگانی و صندوق روستایی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که 20 درصد به شکل پرداخت سرانه و 80 درصد رایگان از خدمات این بیمه استفاده می‌ کنند.
وی با تاکید بر اینکه افراد فاقد هرگونه بیمه می‌ توانند رایگان بیمه‌ سلامت شوند افزود: پیش بینی می‌شود 5 درصد از جمعیت استان بوشهر فاقد هرگونه بیمه باشند که این افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان و دفاتر بیمه سلامت استان می توانند به صورت رایگان بیمه شوند.
رمضانی گفت: کل بار مراجعات سال گذشته برای خدمات سطح 2 و 3 بیش از 2میلیون بار و در بخش هزینه ها نیز بجز خدمات سطح یک روستایی به یکهزارو 60 میلیارد ریال رسیده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه تعهد رسیدگی به بیماران خاص افزایش یافته است گفت: اکنون خدمات درمانی به 870 بیمار تالاسمی، کلیوی، هموفیلی و ام. اس استان بوشهر الکترونیکی ارائه می ‌شود.
وی اظهار کرد: بیش از 95 درصد هزینه‌های درمانی و دارویی بیماران خاص استان از طریق بیمه پرداخت می ‌شود این در حالی است که بخشی از خدمات درمانی به این بیماران 100 درصد رایگان است.
رمضانی یادآور شد: سال گذشته 90 میلیارد ریال برای بیماران خاص (به ازای هر نفر بیمار خاص 100میلیون ریال) هزینه شده است.
وی گفت: بیشترین میزان پرداخت هزینه با 63میلیارد ریال مربوط به بیماران کلیوی شامل بیماران پیوندی و دیالیزی است.
رمضانی، در باره برون سپاری خدمات بیمه سلامت گفت: اکنون بخشی از خدمات بیمه سلامت استان بوشهر برون سپاری شده که در این ارتباط 23 دفتر پیشخوان در نقاط مختلف این خدمات را عرضه می کنند و بزودی 2 دفتر پیشخوان دیگر نیز به این مجموعه اضافه می شود.
رمضانی یادآور شد: با توجه به اینکه 95 درصد از موسسه های تشخیصی و درمانی طرف قرار داد بیمه سلامت استان بوشهر هستند برهمین اساس این خدمات از طریق 15 بیمارستان و 450 مرکز درمانی به بیمه شدگان ارائه می شود.
رمضانی، در بیمه اتباع بیگانه استان بوشهر گفت: هم اکنون 2هزار و 500 نفر از اتباع بیگانه مقیم استان بوشهر زیر پوشش خدمات درمانی، تشخیصی و دارویی قرار دارند.
وی با اعلام استیجاری ‌بودن ساختمان بیمه سلامت در شهرستان‌ های دیلم و دیر افزود: در سال 92 کل فضاهای فیزیکی ملکی سازمان بیمه سلامت در استان بوشهر یکهزار و 777 متر مربع بود که اکنون با رشد 100 درصدی به سه هزار و 600 متر مربع رسیده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر مهمترین مشکل سازمان بیمه سلامت در استان بوشهر را محدودیت شدید منابع مالی، افزایش انتظار مردم و رشد تورم در خدمات سلامت عنوان کرد.
وی گفت: راهکارهای برون رفت از این مشکلات سطح بندی خدمات و اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع، اجرای راهنمایی های بالینی، تجمیع منابع حوزه سلامت و ایجاد منابع پایدار است.
رمضانی در باره ماندگاری پزشکان گفت: برای ماندگاری پزشکان در مناطق کم برخوردار براساس مصوبه هیات دولت پارسال 110میلیارد ریال به ازای پرداخت هزینه های مازاد پزشکان در استان بوشهر پرداخت شده است.
وی گفت: همچنین در سال گذشته در کنار کمک دانشگاه علوم پزشکی بیمه سلامت استان بوشهر نیز 60میلیارد ریال از محل سرانه خدمات سطح یک برای بهبود فضای فیزیکی و استاندارد سازی خدمات سطح یک در روستاها پرداخت کرده است.
6047/6043**
خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید