150 کیلومتر از شبکه آبرسانی در قائمشهر نیازمند بازسازی استبه گزارش خبرنگار ایرنا ، عبدالرضا سعیدی روز دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه ، افزود : بخشی از این شبکه ها در این شهرستان فرسوده و بخش دیگر عمر آن رو به اتمام است .
وی اعتبار مورد نیاز برای بازسازی واصلاح شبکه آب شهری قائمشهر را حدود 12 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : با تزریق مالی و هزینه سالانه 2 میلیارد تومانی تا ظرف مدت 6 سال آینده شاهد بازسازی این شبکه آبرسانی خواهیم بود.
مدیر شبکه آب و فاضلاب شهری قائمشهر با اشاره به اینکه کمبود نقدینگی و منابع مالی مهم ترین مساله در اصلاح شبکه آب است ، بیان کرد : درسال گذشته برای بررسی دقیق این مساله پیگیر تنظیم قرارداد با مشاور در راستای مطالعه بازسازی شبکه آب بوده ایم که ابتدای امسال با مشاور قرارداد منعقد شده است .
وی گفت که مطالعات مشاور خروجی برنامه اداره آب برای اقدامات تعویض، اصلاح شبکه و ایجاد خط جدید برای بهبود تامین و توزیع آب در سطح این شهرستان خواهد بود.
به گفته مدیر شبکه آب و فاضلاب شهری قائمشهر مشاور قول داد تا پایان شهریور به صورت مقدماتی مطالبات را اعلام کند تا ما با برنامه و با عنایت به محدودیت منابع مالی این اداره با برنامه پیش برویم .
** سیستم آب ژوال جایگزین سیستم آب کلری می شود
سعیدی با بیان اینکه تا یک ماه آبنده بنا است تا سیستم آب کلر را در این شهرستان حذف کنیم ، افزود : سیستم آب ژوال جایگزین سیستم آب کلر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در تمامی شهرستان ها بنا است تا این کار انجام شود ، گفت که شهرستان قائمشهر به عنوان دومین شهرستان در استان مازندران خواهد بود که این کار را آغاز خواهد کرد.
در شهرستان قائمشهر 60 هزار مشترک و 95 هزار واحد وجود دارد.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشاردهنده: محسن حسن نیا
7334/1899انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید