گزارش پزشکی قانونی درباره برخی ابهامات در ارتباط با بازداشت شدگان اخیر به کمیسیون بهداشت مجلس/ عدم ذکر جزئیات گزارشبه گزارش ایرنا، محمدنعیم امینی فرد در تشریح دستورکار امروز- سه شنبه- کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروز اعضای کمیسیون در تلفیق گزارشی از روند مصوبات ارائه کردند، گفت: در مورد پیشنهاداتی که در کمیسیون تلفیق تصویب شد و همچنین مواردی که مورد موافقت و اقبال کمیسیون تلفیق قرار نگرفت بحث و گفت و گو شد.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در نهایت با بحث و گفت و گوهای صورت گرفته مقرر شد با اتخاذ یک برنامه و راهبرد مشخص از مصوباتی که به نفع نظام سلامت کشور است در صحن علنی مجلس دفاع شود.
امینی فرد ادامه داد: همچنین نسبت به اصلاح برخی از مصوبات کمیسیون تلفیق که به نظر می رسد با سیاست های کلی سلامت و صلاح جامعه در تضاد است، اقدام شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: از توفیقات اعضای کمیسیون بهداشت در کمیسیون تلقیق بودجه 97 تلاش برای تامین منابع پایدار برای حوزه سلامت، توجه به احکامی برای کنترل هزینه ها و همچنین اتخاذ تمهیدات مناسب برای کاهش هزینه های غیرضرور است که می تواند تعادلی را در بودجه های حوزه سلامت ایجاد کند.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس دهم افزود: نظر کلی کمیسیون بر عدم افزایش تعرفه های پزشکی به صورت منطقی و کمتر از نرخ تورم است، بنابراین ضروری است اصلاحاتی در ارتباط با مساله عدم افزایش تعرفه ها در سال آینده صورت بگیرد البته معتقد هستیم که با توجه به رکود حاکم بر کشور افزایش تعرفه های پزشکی باید به صورت حداقلی باشد و به نحوی نباشد که منجر به افزایش هزینه ها و پرداختی ها از جیب مردم شود.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی از حضور مدیرکل پزشک قانونی کشور در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و افزود: گزارشی از سوی این مقام مسئول در مورد مسائل پزشک قانونی و برخی ابهامات در ارتباط با بازداشت شدگان اخیر که در رسانه ها مطرح شده است به کمیسیون ارائه شد.
سیام*3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید