وزیربهداشت عربستان:‌خدمات درمانی ایران بار زیادی را از دوش ما بر می‌دارد



به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، دکتر عبدالحمید الصحبی روز چهارشنبه در دیداری که رئیس و معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر کشورمان با او داشتند با ابراز خرسندی از ارائه خدمات پزشکی از سوی هلال‌احمر ایران به زائران، گفت: ما همواره از این فعالیت‌ها و خدمات استقبال می‌کنیم.

** تجربه ایران در راه اندازی بیمارستان زیاد است
هاشم النفیس، رئیس بازرسی بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت عربستان در این دیدار و پس از بازدید از فعالیت‌های بیمارستان هلال‌احمر ایران در مدینه با تقدیر از مسئولان این بیمارستان، اظهار کرد: راه‌اندازی این بیمارستان در مدت زمان محدود، نشان از تجربه بالای گروه راه‌انداز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هلال‌احمر دارد.
وی همچنین آمادگی خود و اداره متبوعش را برای همکاری‌های بیشتر با مراکز درمانی و بیمارستان هلال‌احمر ایران در عربستان اعلام کرد.

**هلال‌احمر ایران بیش از نیم قرن سابقه فعالیت پزشکی در حج دارد
دکتر سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر هم با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر ایران بیش از نیم قرن سابقه فعالیت پزشکی در حج دارد؛ گفت: در این زمینه آماده‌ایم تا تجارب خود را در این زمینه به کشورهای اسلامی منتقل کنیم.

**معدوم کردن داروهای تاریخ گذشته سال 94
دکتر پیرحسین کولیوند، مدیر عملیات پزشکی حج نیز در این دیدار اظهار کرد: با توجه به اینکه تاریخ مصرف تعدادی از داروهای مورد استفاده در سال 94 به علت عدم اعزام زائر در سال 95، گذشته و مقداری نیز به علت عدم رعایت شرایط نگهداری فاسد شده ، لذا تصمیمات لازم برای معدوم کردن این داروها گرفته شد.
وی افزود: بر این اساس هماهنگی های لازم با اداره غذا و داروی وزارت بهداشت در مدینه منوره انجام و عصر دیروز این داروها از بیمارستان مدینه خارج شد.
به گزارش ایرنا ، رئیس سازمان حج و زیارت امروز ، چهارشنبه از افزایش شمار زایران ایرانی در شهرهای مکه و مدینه خبر داد و گفت: تا پایان امروز شمار زایران کشورمان در سرزمین وحی به 52 هزار و 500 تن خواهد رسید.
وی همچنین ضمن اعلام صدور 86 و 300 ویزای زایران عربستان در خصوص میزان رضایتمندی زایران از روند ارائه خدمات گفت: در جریان سرکشی به هتل ها و حضور در مسجد شجره در شب گذشته، حجاج از خادمین خود ابراز رضایت کرده اند و ما هم تلاش می کنیم نواقص حتی جزئی را که بعضا در کار پیش می آید به سرعت برطرف شود.
اجتمام**3377 ** 1776
خبرنگار: سمانه زین العابدین ** انتشار: لیلا خطیب زاده



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید