ورود کمیسیون بهداشت مجلس به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری/ شورای عالی بیمه تعرفه‌های پرستاری را تعیین‌تکلیف کندبه گزارش روز شنبه ایرنا، حیدرعلی عابدی با تاکید بر لزوم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرای این قانون را تکلیف دولت دانست و گفت: مجلس، دولت را ملزم به پرداخت هرگونه کارانه در قالب تعرفه خدمات پرستاری کرده و اجرای آن، لازم الاجر است. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت ها در قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بر اساس سقف پرداختی فعلی است، افزود: البته نحوه عملکرد و اجرا با گذشته تفاوت داشته به نحوی که به پرستاران پرکار، کارانه بیشتری تعلق گرفته در نتیجه پرداخت ها به عدالت نزدیک تر می شود.
وی با بیان این که هم اکنون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نوعی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را در قالب طرح موسوم به پرداخت مبتنی بر عملکرد (قاصدک) اجرایی می کند، تصریح کرد: دستورالعمل اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید در ابتدا توسط شورای عالی بیمه تصویب و پذیرفته شود و سپس پس از تصویب دستورالعمل اجرای این قانون ابتدا باید در بخش خصوصی تعریف و به مرحله اجرایی درآید تا در مراحل بعدی جایگزین طرح مبتنی بر پرداخت عملکرد (قاصدک) شود و سپس در مراکز دولتی تحقق یابد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه کمبود اعتبار و بودجه علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیست، بیان داشت: از شورای عالی بیمه تقاضا دارم هر چه سریع تر مصوبه مجلس را اجرایی کند و به خواسته 10 تا 15 ساله جامعه پرستاری را جامه عمل بپوشاند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، با یادآوری اینکه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیازمند عزم و اراده جدی شورای عالی بیمه است، بیان داشت: اجرای این قانون هیچ ربطی به تامین یا کمبود اعتبار ندارد، زیرا اعتباراتی که اکنون به صور مختلف تحت عنوان کارانه پرداخت می شود در قالب تعرفه گذاری پرداخت می شود و فقط شکل پرداختی تغییر می کند.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تشکیل کمیته ای در این کمیسیون برای پیگیری اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، تاکید کرد: به زودی در کمیسیون این قانون را پیگیری خواهیم کرد.
اجتمام*3061*1724*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید