هفت درصد جامعه کاری کشور علائم شدید استرس دارندبه گزارش خبرنگار ایرنا، فرید براتی سده روز سه شنبه در نشست خبری در سازمان بهزیستی کشور افزود: این تحقیق به صورت تصادفی روی 13 هزار و 200 نفر جمعیت کاری کشور در 28 استان انجام شده است.
وی تصریح کرد: نتایج این تحقیق نشان داد که وضعیت سلامت روان کارکنان مراکز صنعتی و تولیدی استان های خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و زنجان خوب نبود و وضعیت سلامت روان کارکنان مراکز صنعتی و تولیدی استان های هرمزگان، گلستان و البرز در شرایط بهتری نسبت به سایر استان ها قرار داشت.
وی خاطرنشان کرد: طبق این تحقیق، مشخص شد که مشکلات روانی مردان شاغل بیشتر از زنان است که شاید نان آور بودن، یکی از دلایل آن باشد.
رئیس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور اظهارداشت: اصلی ترین مشکل مردان شاغل، موضوع امنیت شغلی است.
براتی سده افزود: مشکلات سلامت روان در کارکنانی که طلاق گرفته اند یا روزمزد و شب کار هستند، بیشتر است.
وی، خستگی بیش از حد ، اضطراب، نگرانی و احساس دلتنگی، غمگینی و کمردرد را از مهم ترین علائم و نشانه های استرس کارکنان نام برد.
وی، نبود تسهیلات مشاوره ای، نبود تسهیلات پزشکی، تفاوت زیاد حقوق و دستمزد کارگران و کارکنان با مدیران و روسا، نگرانی از تامین هزینه مسکن و سر و صدای زیاد در محیط کار را از مهم ترین مشکلات محیط کاری طبق این تحقیق، عنوان کرد.
براتی سده افزود: بالا ترین استرس محیط کار نیز مربوط به استان های محروم شامل خراسان شمالی، زنجان و سیستان و بلوچستان بود.
اجتمام*9185**1569**خبرنگار: سادات حسینی خواه **انتشار:علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید