معتادان با استفاده از پوشش بیمه ای داروی ترک اعتیاد دریافت می کنندبه گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رامین افشاری در دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه این ابلاغ در استان فارس اجرایی شده است، افزود: بی شک این امر در فرآیند درمان معتادان موثر خواهد بود و موجب گرایش بیشتر آنها به درمان اعتیاد می شود.
جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بیمه سلامت استان فارس برای همکاری در تحقق این خدمت، قدردانی کرد و اظهار داشت: معتادانی که در کلینیک های ترک اعتیاد تحت درمان قرار دارند، در قالب این طرح و با استفاده از دفترچه بیمه، داروی درمان اعتیاد را با تعرفه های بیمه دریافت می کنند.
افشاری گفت: عزم دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای درمان معتادان خیابانی جدی است و این امر در مراکز سرپایی و مرکز ماده 16 در حال انجام است.
وی، ادامه داد: خدمات لازم به حدود یک هزار و 200 معتاد در مراکز سرپایی و حدود 2 هزار و 500 معتاد در مرکز ماده 16 ارائه شده و این موضوع در کاهش آسیب های ناشی از پدیده شوم اعتیاد، موثر بوده است.
افشاری گفت: در مرکز ماده 16، معتادان از خدمات سلامت جسمی، روان درمانی و کار درمانی بهره می برند تا بتوانند به نحو بهتر و موثرتری، به جامعه بازگردند.
مرکز ماده 16به عنوان مرکز حاکمیتی، با پذیرش معتادان بی خانمان و متجاهر برای درمان و بهبود آنها اقدام می کند و با اشتغالزایی و فراهم آوردن موقعیت های شغلی آسان برای بهبودیافتگان از اعتیاد، برای ایجاد شهری بدون معتاد متجاهر تلاش می کند.
دریافت خبر: نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی
6113 /6118انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید