قائم مقام وزیر بهداشت از آیت الله حائری شیرازی عیادت کردبه گزارش ایرنا، دکتر ایرج حریرچی با حضور در بیمارستان نمازی شیراز در جریان آخرین اقدام های درمانی صورت گرفته برای بهبود حال آیت الله حائری شیرازی قرار گرفت و برای این عالم دینی از خداوند متعال سلامتی مسالت کرد.
یکی از نزدیکان آیت الله حائری شیرازی چهارشنبه دهم آبان ماه جاری به ایرنا گفته بود: امام جمعه سابق شیراز بر اثر عفونت داخلی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نمازی شیراز بستری شده است.
آیت الله محمدصادق (محیی‌الدین) حائری شیرازی 81 سال سن دارد و در سال های مختلف عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شیراز بوده است.
ورود آیت الله حائری به عرصه مبارزات سیاسی به سال‌های پس از تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه بازمی‌گردد. او به خاطر فعالیت‌های سیاسی و مبارزاتی بخصوص در ارتباط با مسجد شمشیرگرهای شیراز چندین بار بازداشت، زندانی و تبعید شده‌است.
این روحانی درکتاب پول رایج جهانی و احیای پول اسلام ، به ذکر 10 مورد از تناقضات و مشکلات اساسی پول فعلی که مبتنی بر اعتبار است اشاره دارد و در کتاب ‘ در اسلام پول نباید کار بکند ‘ جایگزینی را برای پول رایج پیشنهاد می‌کند.
آیت الله حائری شیرازی پس از پیروزی انقلاب مدتی به تدریس در دانشکده الهیات پرداخت و در اولین دورهٔ مجلس شورای اسلامی از سوی مردم شیراز به این مجلس راه یافت.
پس از شهادت آیت الله سید عبدالحسین دستغیب به دست منافقین ‌در آذرماه 1360 ، حضرت امام خمینی(ره) آیت الله محی الدین حائری شیرازی را به جای این شهید به عنوان نماینده خود و امام جمعه شیراز منصوب کردند.
این مسئولیت تا سال 1387 ادامه داشت که از اواخر بهمن 1387 با حکم آیت الله خامنه ‌ای، آیت الله اسدالله ایمانی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز منصوب شد.
امام جمعه سابق شیراز در دوره اول و دوم خبرگان رهبری به نمایندگی از مردم فارس به مجلس خبرگان راه یافت.
قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه با هدف شرکت در آیین تودیع رئیس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز به استان فارس سفر کرد.
6113/ 2027
خبرنگار: نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید