عیدی بازنشستگان در راه استبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، خبرهایی مبنی بر اینکه عیدی بازنشستگان در راه است، بازنشستگان ماه اسفند عیدی می گیرند، پرداخت عیدی در روزهای آخر سال، اینها تنها گوشه ای از تیترهای خبری برای پرداخت عیدی بازنشستگان است، به همین منظور سازمان تامین اجتماعی نیز هرساله این موضوع را از بهمن ماه مطرح می کند.
البته این یکی از رویدادهایی است که در هفته اخیر در میان اخبار سازمان تامین اجتماعی به چشم می خورد، اخبار و رویدادهایی که در این هفته از سوی مسئولان سازمان تامین اجتماعی انعکاس داده شد، علاوه بر تلاش برای پرداخت عیدی بازنشستگان، افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی تعدادی طرح بیمه ای و درمانی از دیگر برنامه های این هفته سازمان تامین اجتماعی بود.
سازمان تامین اجتماعی با 42 میلیون بیمه شده، خدمات گسترده درمانی و بیمه ای به بیمه شدگان و مستمری بگیران پرداخت می کند که خبر پرداخت عیدی مستمری بگیران و افتتاح 33 طرح بیمه ای و درمانی از مهمترین اتفاقات هفته جاری بود.
با توجه به نزدیکی عید باستانی نوروز، هرساله در ماه های پایانی سال خبری که می تواند تا حدوی بخشی از مشکلات مالی و معیشتی بازنشستگان را برطرف کند، پرداخت عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان است که هرساله در نیمه اول اسفند این موضوع از سوی سازمان تامین اجتماعی محقق می شود.
سازمان تامین اجتماعی نیز امسال نیز مانند سال های گذشته خبر خوش پرداخت عیدی در نیمه اول اسفند یک روز پس از سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در مراسم افتتاح شعبه 23 تامین اجتماعی اعلام کرد و در صدر اخبار همه رسانه ها قرار گرفت چرا که بسیاری از بازنشستگان و مستمری بگیران منتظر شنیدن این خبر بودند، شاید هم بازنشستگان منتظر این خبر بودند که خبر آمد خبری در راه است و بشنوند که عیدی بازنشستگان در راه ارسال به کارت های آنان است.
قرار است براساس حروف الفبا و در نیمه اول اسفندماه عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان پرداخت شود.
سازمان تامین اجتماعی در مجموع سه میلیون بازنشسته و مستمری بگیر دارد.
همچنین در هفته جاری که به روزهای پایانی گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر ختم می شد، طرح ها و پروژه های مختلفی در تامین اجتماعی افتتاح شد که در مجموع براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی 33 پروژه بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی در 19 استان کشور به بهره برداری رسید یا کلنگ زنی شد.
زیربنای پروژه های سازمان تامین اجتماعی که در این ایام به بهره برداری رسید؛ در مجموع نزدیک به 50هزار متر مربع است.
در دهه مبارک فجر اعتبار هزینه شده برای طرح های بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی، حدود 550 میلیارد تومان بود.
همچنین بابک عدلی مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان تهران اعلام کرد: به مناسبت 22 بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باند هلی کوپتر امداد بیمارستان شهید دکتر فیاض بخش آماده ارائه خدمت شد.
استقرار درمانگاه سیار و اختصاص درمانگاه ثابت برای ارائه خدمات درمانی رایگان در مسیر راهپیمایی بزرگ یوم الله ٢٢ بهمن از دیگر برنامه های این روز بود.
همچنین دو خط دارویی شامل تولید مواد اولیه یک داروی ضد سرطان و خط تولید سرنگ در کارخانه اکسیر توسط سازمان تامین اجتماعی آماده شده که به مناسبت دهه فجر راه اندازی شد.
همچنین در این دهه؛ پروژه های ارتقای هتلینگ مراکز درمانی تامین اجتماعی سراسر کشور براساس برنامه راهبردی حوزه درمان با کمترین هزینه به اجرا درآمد که این اقدام منجر به افزایش قابل توجه کیفیت خدمات دهی در مراکز درمانی و بیمارستانی سازمان تامین اجتماعی شده است.
پروژه ارتقای هتلینگ درچهار محور تجهیزات وامکانات، رفاه و بهداشت، تاسیسات و ساختمان به اجرا درآمده است و اجرای این پروژه با برنامه ریزی اصولی و استاندارد سازی همراه بوده است.
برنامه ارتقای هتلینگ (خدمات بیمارستان به بیمار بستری) در سال ٩٤ در ٢٢ مرکز درمانی تامین اجتماعی آغاز شد و در سال نیز ٩٥ در ٤٧ بیمارستان به اجرا در آمد. این برنامه تا پایان سال 96 در تمامی بیمارستان های تأمین اجتماعی به طور کامل به اتمام خواهد رسید.
سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است، 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند.
بخش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی دارای 480 شعبه در سراسر کشور است و خدمات بیمه ای گسترده این سازمان از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می شود، همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان تر مردم به سازمان شعب اقماری و کارگزاری های سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب مشغول به فعالیت هستند.
سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد که حدود سه میلیون نفر از آنها مستمری بگیر هستند که تامین اجتماعی 18 نوع خدمت به آنها ارائه می دهد.
اجتمام ** 7268** 1418
گزارش از مهناز بیرانوند ** ناشر: مریم برزآبادی
** آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید