عدم ترخیص نوزاد بستری در بیمارستان سقز بخاطر ناتوانی مالی پدر صحت ندارددکتر محمدسرکوت غوثی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کادر درمانی و اداری بیمارستان امام خمینی (ره) هرگز مانع ترخیص نوزاد بستری بخاطر ناتوانی والدینش در پرداخت هزینه های بیمارستان نشدند بلکه خود نیز بخشی از هزینه ها را تقبل کردند.
وی با تکذیب خبر برخی رسانه های استان کردستان مبنی بر گروگانگیری و گروکشی یک بیمار بخاطر بدهی در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر گفت: این قبیل خبرها بی انصافی و نادیده گرفتن حقیقت است.
شامگاه دوشنبه در بخش سایه روشن خبر شبکه استانی کردستان، فیلمی از فردیخش شد که در ان فردی مدعی بود نوزاد یکی از آشنایانش در بیمارستان سقز بستری بوده اما پس از 35 روز بخاطر ناتوانی والدین در پرداخت صورتحساب 23 میلیون ریالی هزینه های درمانی، اجازه ندادند از بیمارستان ترخیص شود یعنی نوزاد را به گروگان گرفتند.
دکتر غوثی با رد این ادعای کذب افزود: نوزاد یاد شده 35 روز در بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) بستری بود که هزینه های بستری و درمانش پس از کسر سهم بیمه سلامت حدود 23 میلیون ریال شده بود اما با توجه به شرایط نامناسب مالی پدر، 20 میلیون ریال دیگر هم تخفیف به او دادیم و سه میلیون ریال را نیز یکی از خیرین تقبل و پرداخت کرد.
به گفته وی، با توجه به شرایط نامساعد مالی این خانواده 20 میلیون ریال نیز از سوی یکی از پزشکان متخصص حوزه کودکان و سایر پرسنل بیمارستان به این خانواده کمک نقدی شد.
دکتر غوثی با اشاره به اینکه مساله ای بنام گروکشی یا گروگانگیری در کار نبود و فرد مصاحبه شونده (عموی نوزاد) اقدام به نشر خبر نادرست کرده است، افزود: گروه مددکاری بیمارستان به منظور بررسی وضعیت این خانواده به منزل شان مراجعه کردند و متوجه مشکل ناشنوایی یکی دیگر از بچه های آنها شدند که کاشت حلزون شنوایی برای او نیز در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه نشر اکاذیب، تشویش اذهان و سیاه نمایی کاری به دور از انصاف و اخلاق رسانه ای است، اضافه کرد: از نظارت رسانه ها جهت انعکاس مشکلات و صدای مردم استقبال می کنیم ولی دقت در پوشش و انعکاس صحیح خبرها از مهمترین وظایف رسانه است.
جلال حسنی پدر این نوازد هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تقدیر از خدمات ارائه شده از سوی کادر درمانی و پرسنل بیمارستان امام خمینی (ره) سقز به نوازد و همسرش در مدتی که بستری بودند، گفت: کادر پرستاری مانند فرزند خود از فرزندم نگهداری کردند.
وی اظهار کرد: بعد از اعلام هزینه های درمانی توسط بیمارستان در چندین نوبت بدلیل ناتوانی تخفیف هایی توسط بیمارستان برایم در نظر گرفته شد و در آخر هم از 23 میلیون ریال هزینه بیمارستان پس از کسر سهم بیمه سلامت، تنها 3 میلیون ریال آن هم توسط یکی از خیرین پرداخت شد.
وی یادآور شد: فرزندم در 28 آذر امسال در بیمارستان به دنیا آمد و بعد هم با توجه به مشکلات جسمی ناشی از تولد زودرس 35 روز در بخش مراقبت های ویژه کودکان این مرکز درمانی بستری بود.
رئیس اسناد پزشکی بیمه سلامت کردستان هم در این ارتباط گفت: این بیمه حدود 90 درصد هزینه های بیمارستانی و درمانی نوزادی را که در بیمارستان امام خمینی (ره) سقز بستری بود، پرداخت کرده است.
محمد قانعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پدر و مادر این نوزاد عضو صندوق سایر اقشار و زیر پوشش خدمات بیمه سلامت در شهرستان سقز هستند که نوزاد آنها به صورت نارس متولد شده بود.
وی افزود: طبق اسناد پزشکی بیمارستانی این نوزاد برای رسیدن به رشد کامل 35 روز در بخش مراقبت های ویژه کودکان (NICU) بیمارستان امام خمینی(ره) سقز بستری بود و مجموع اسناد هزینه های بیمارستانی اش، 239 میلیون ریال برآورد شده بود.
قانعی تاکید کرد: بیمه سلامت طبق قانون 90 درصد هزینه های بیماران بستری و 70 درصد هزینه های بیماران سرپایی را پرداخت می کند و در این مورد نیز 90 درصد هزینه ها را پرداخت کرده است.
وی در خصوص محل پرداخت مابقی هزینه های بیمارستانی این نوزاد گفت: با توجه به ناتوانی والدین در پرداخت مابقی هزینه ها، این مبلغ توسط واحد مددکاری بیمارستان و کمک پرسنل و پزشکان بیمارستان پرداخت شد تا نوزاد از بیمارستان ترخیص شود.
به گزارش ایرنا، در 24 ساعته گذشته خبرهایی در برخی رسانه ها و فضای مجازی استان کردستان در خصوص ناتوانی والدین این نوزاد در پرداخت هزنیه های درمانی و ممانعت مسئولان بیمارستان از ترخیص نوزاد تحت عنوان گروگان گیری نوزادی در بیمارستان سقز و عدم اجازه ترخیص مسئولان بیمارستان بدلیل ناتوانی والدینش در پرداخت هزینه های بیمارستانی باز نشر شده بود.
سقز با 226 هزار نفر جمعیت در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی**انتشار: مجید سلیمانی
7249/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید