شیر مادر زیربنای پرورش انسان سالمبه گزارش ایرنا، معصومه جودکی روز دوشنبه در همایش شیرمادر در سالن اجتماعات شهرداری منطقه 3 کرج، افزود: شیر مادر می تواند از بسیاری از بیماری های غیرواگیر از جمله چربی و فشار خون، دیابت، آسم و آلرژی، انواع سرطان ها و حتی بیماری های روحی و روانی جلوگیری کند.
وی با اشاره به هفته جهانی شیر مادرکه وزارت بهداشت امسال شعار حمایت همه جانبه برای تداوم شیردهی مادران و با هوش و قوی با شیر مادر را برای آن برگزیده است، اظهار داشت: سیاست های حمایتی مثبتی برای ترویج تغذیه با شیر مادر اعمال شده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان فردیس گفت: سیاست های حمایتی ترویج تغذیه با شیر مادر و اصلاح باورهای غلط جامعه کاهش 16 درصدی مرگ و میر نوزادان و کاهش 13 درصدی مرگ و میر کودکان زیر یک سال در کشور را به همراه داشته است.
وی هدف از برگزاری این همایش را آشنایی هرچه بیشتر مربیان مهدکودک ها، رابطین و مراقبین سلامت عنوان کرد.
کارشناس برنامه کودکان مرکز بهداشت شهرستان فردیس نیز در این همایش گفت: بمناسبت هفته جهانی شیر مادر ‘همایش یک روزه شیرمادر’ با حضور سرپرست مرکز بهداشت شهرستان و 150 نفر از مراقبین سلامت، رابطین بهداشت و مربیان مهدکودک شهرستان برگزار شد .
الهه خالقی فر هدف از برگزاری این همایش را حساس سازی جامعه در خصوص ترویج تغذیه با شیر مادر در راستای شعار ‘حمایت همه جانبه برای تداوم شیردهی مادران ‘ دانست و افزود: در این همایش در خصوص اهمیت تغذیه با شیرمادر، وضعیت صحیح شیردهی، مشاوره شیردهی، گریه و بی قراری شیرخوار ، باورهای غلط شیردهی و سایر موضوعات مرتبط توسط پزشکان و کارشناسان متخصص آموزش هایی داده شد.
وی افزود: رابطین و مراقبین سلامت موظفند در مشاوره شیردهی، شیر مادر را برای نوزادان تجویز کنند مگر در موارد خاص که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، شیر مصنوعی(شیرخشک) برای نوزادان توصیه می شود.
در این همایش تعدادی از مادران شاغل شیرده ، جمعی از مادران شیرده موفق با فرزندان دوقلو و تعدادی از رابطین سلامت فعال در پایگاه های سلامت شهرستان فردیس تجلیل شدند.
7413/1535خبرنگار:معصومه مهتاب**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید