سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در حفظ محیط زیست و تامین سلامت دارندبه گزارش ایرنا از استانداری تهران، سیاوش شهریور روز سه شنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ، افزود: برهمین اساس در زمینه حفظ محیط زیست و تامین سلامت باید مدیون سازمان های مردم نهاد باشیم.
وی با بیان اینکه فعالیت در بخش سلامت از درخشان ترین نتایج حضور نهادهای مردمی است تصریح کرد: توجه دولت تدبیر و امید به بخش سلامت و زمینه سازی برای مشارکت جدی سازمان های مردم نهاد و حمایت موثر از نهادهای مردمی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.
وی افزود: متولیان حوزه بهداشت و سلامت استان تهران نیز در دستیابی به اهداف پیش بینی شده در این بخش اقدامات قابل توجهی انجام داده اند که امیدواریم این اقدامات استمرار یافته و مردم از خدمات دولت بخوبی برخوردار باشند.
شهریور با تاکید براینکه توجه به موضوعات سلامت محور باید در اولویت باشد گفت: استان تهران به دلیل اینکه پایتخت است و بستر دیده بانی و نظارت مردم و سازمان های بین المللی است، مسئولیت سنگینی دراین بخش برعهده دارد.
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران دغدغه اصلی حوزه سلامت را ارتباط متولیان حوزه بهداشت و سلامت با دانشگاه های پزشکی دانست و تاکید کرد: لازم است گزارشی با همکاری جهاد کشاورزی استان از سموم و آفات مورد استفاده با همکاری دانشگاه ها تهیه و در خصوص آن اطلاع رسانی شود.
دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران نیز دراین نشست از راه اندازی سامانه تلفنی 190 برای گزارش مشکلات در حوزه سلامت و بهداشت محیط خبر داد و افزود: سامانه های 1690 ،1590 و 1490 در یک سامانه 190 ادغام شده و پاسخگوی شکایات و پیشنهادات در بخش بهداشت و سلامت است.
براساس این گزارش، در ادامه این جلسه موضوع ذبح دام در ایام عید قربان و توجه به کنترل سلامت دام ها از نظر ابتلا به بیماری ها از جمله تب کریمه کنگو نیز مطرح شد.
در این جلسه بر کنترل و نظارت دقیق عرضه و نحوه ذبح دام برای جلوگیری از ابتلا به تب کریمه کنگو تاکید و موضوع مکانیزه شدن کشتارگاه ها مطرح شد.
تهرام 7247**1625
خبرنگار: امین کمالی فر – انتشار دهنده: محسن فتاحیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید