زیرساخت های خراسان شمالی برای کاروان های پیاده حرم رضوی مناسب نیستبه گزارش ایرنا حجت الاسلام ناصر هدایتی سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی اظهارکرد: امسال تمام ایستگاه های صلواتی که در مسیر حرکت زائران دایرشده اند، حسینیه ها و مساجدی که در داخل روستا برای خدمات دهی هماهنگ شده اند به صورت خودجوش و با همکاری مردم است اما متاسفانه سرویس های بهداشتی و دوش حمام در مسیر کاوران های پیاده امام رضا(ع) وجود ندارد.
وی تاکید کرد: تعدادی زیادی از زائران پیاده ما را خانم ها تشکیل می دهند، باید در این جلسات مصوب شود که برای سال آینده حداقل یک ماه و یا دو ماه زودتر، سرویس بهداشتی سیار در مسیر ها تعبیه شود.
وی با تاکید براینکه تاکنون در راستای فراهم کردن زیر ساخت ها توسط دستگاه های اجرایی مربوطه گامی برداشته نشده است گفت: باید این هیات ها را ساماندهی و به آنها کمک کنیم.
رئیس تبلیغات اسلامی بجنوردافزود: امسال 30 هیات مذهبی از بجنورد مرکز خراسان شمالی ساماندهی شده اند که دو سوم اینها را خانم ها تشکیل می دهند.
حجت الاسلام هدایتی اظهارکرد: بسیاری از زائران از شانه خاکی جاده عبور می کنند، باید کنار جاده آسفالت شود تا زائران از آن محل عبور کنند.
20 موکب در خراسان شمالی به زائران پیاده امام رضا (ع) خدمات می‌دهند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
ع/ 6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید