روسیه تدابیر مقابله با ویروس کوکساکی گردشگری از ترکیه را اعلام کردبه گزارش ایرنا، تدابیر پیشگیری سازمان نظارت بر بهداشت روسیه برای جلوگیری از انتشار ویروس کوکساکی در مناطق این کشور متفاوت است.
این سازمان روز دوشنبه شماره تلفن های ویژه ای را برای تماس های مردمی و گزارش موارد آلودگی به ویروس کوکساکی اعلام کرد تا در صورت نیاز مشورت ها و خدمات لازم درمانی ارائه شود.
سازمان فدرال گردشگری روسیه همچنین با توصیه به گردشگران این کشور برای خودداری از سفر به ترکیه اعلام کرده است که افراد می توانند مبلغ پرداخت شده بابت رزرو تور گردشگری را بدون کسر جریمه بازپس بگیرند.
تارنمای روسی «رو نیوز 24» نیز از شهر اومسک در سیبری نوشت: تمام مسافرانی که از ترکیه به این شهر سفر می کنند در فرودگاه مورد معاینه پزشکی قرار می گیرند.
رسانه رگنوم نیز نوشته است: در مجموع 348 نفر در ترکیه در رابطه با آلودگی به ویروس کوکساکی به پزشکان و مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
به نوشته رگنوم، وزارت بهداشت ترکیه تدابیری را برای بهبودی اوضاع بهداشتی در مراکز گردشگری این کشور ازجمله پاکیزه سازی استخرها وضع کرده است.
روز گذشته پس از انتشار اخبار مربوط به ابتلای صدها گردشگر روس در ترکیه به ویروس کوکساکی، سازمان نظارت بر بهداشت روسیه توصیه خودداری از سفر را رسما به شهروندان این کشور اعلام کرد.
سازمان نظارت بر بهداشت روسیه در بیانیه ای به شهروندان این کشور هشدار داده که سفر به ترکیه با توجه به گسترش روزافزون ویروس کوکساکی و آلوده شدن صدها گردشگر روس برای سلامتی خطرناک است.
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه با انتشار متن کامل این بیانیه اعلام کرد: در روزهای اخیر حدود 500 گردشگر روس بر اثر آلودگی به ویروس کوکساکی بیمار شده اند.
در گزارش این رسانه آمده است: بر پایه اطلاعات انتشار یافته، منطقه گردشگری آنتالیا خطرناک ترین وضعیت را از نظر انتشار ویروس کوکساکی دارد.
کوکساکی ویروس ها، زیر گروه بزرگی از انتروویروس ها هستند که بر پایه توان بیماری زایی به دو گروه A , B تقسیم شده و انواع مختلفی از عوارض را در انسان مانند مننژیت آسپتیک، بیماری تنفسی و بیماری های تب دار نامشخص ایجاد می کنند.
آنژین تبخال، بیماری دست، پا، دهان و التهاب ملتحمه چشم هموراژیک حاد نیز توسط برخی از سروتیپ های کوکساکی ویروس گروه A ایجاد می شود. پریکاردیت و بیماری های ژنرالیزه در کودکان هم با برخی از کوکساکی ویروس های گروه B ایجاد می شود و افزون بر این برخی از سروتیپ های گروه A و B هم می توانند مننگوانسفالیت و نوعی فلج تولید کنند که ماندگار نیست و سلامتی قابل برگشت است.
کوکساکی ویروس ها، خاصیت بیماری زایی بیشتری نسبت به اکوویروس ها دارند. ویروس های کوکساکی گروه B شایع ترین عوامل بیماری های قلبی در انسان نیز شناخته شده اند. برخی انتروویروس هایی نیز که به تازگی شناخته شده اند، خواصی مشابه این ویروس ها دارند.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید