راهکارهای تقویت اجرای پژوهشکده سرطان شناسی پروفسور سمیعی در رشت بررسی شدبه گزارش عصر دوشنبه استانداری گیلان به ایرنا، نشست مشترک معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، استاندار گیلان و پروفسور مجید سمیعی رئیس انجمن مغز و اعصاب جهان در خصوص تقویت اجرای پروژه های علمی و تحقیقاتی در گیلان برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در این نشست در خصوص راهکارهای تقویت اجرای پروژه بنیاد علم و دانش و پژوهشکده سرطان شناسی پروفسور سمیعی که در رشت در حال ساخت است؛ بحث، بررسی و تصمیم گیری شد تا در زمان مناسب به بهره برداری برسد.
این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز تحقیقات سرطان شناسی خاورمیانه در زمینی به مساحت چهار هکتار و در ساختمانی 9 طبقه با زیربنای 20 هزار متر مربع شامل بخش‌های پزشکی هسته‌ای، آزمایشگاه های مجهز تحقیقاتی و واحدهای تشخیصی، درمانی و کلینیک های تخصصی ، بخش‌های بستری ویژه ، مرکز رشد فناوری‌های نوین، آزمایشگاه‌ های مهارت بالینی و موزه مفاخر پزشکی است.
عملیات اجرایی احداث بزرگترین مرکز تحقیقات سرطان شناسی خاورمیانه ، شهریورماه سال 1393 با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و پروفسور مجید سمیعی از مشهورترین جراحان مغز و اعصاب جهان در مجتمع دانشگاهی سایت لاکان در رشت آغاز شد.
بنیاد علم و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و مرکز تحقیقات سرطان شناسی این دانشگاه به پشتوانه پروفسور سمیعی، نسبت به احداث بزرگترین مرکز تحقیقات سرطان شناسی خاورمیانه اقدام کرده است.
پروفسور سمیعی، پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی و متولد شهر رشت است . وی ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد که خود او ، بنیانگذار آن است.
7294/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید