دفع اصولی روزانه 300 تن پسماند اراک مطالبه جدی مردم از مسئولان استبه گزارش ایرنا، عزیز فیلی روز یکشنبه در کارگروه مدیریت پسماند استان مرکزی افزود: راهبری علمی و مهار ضریب خطر پسماندهای عفونی و بیمارستانی مسئله مهمی است که در این زمینه هماهنگی بین دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری اراکباید تنگاتنگ و اثربخش باشد.
وی ادامه داد: پسماندهای عفونی به دلیل آلودگی های میکروبی متعدد در رده مواد زاید خطرآفرین تقسیم بندی می شوند که غفلت از آنان به شدت در محیط زیست آسیب زا است و ضمن پراکندگی عوامل بیماری زا در سطح گسترده می تواند باعث آلودگی منابع پایه آب و خاک شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: در برخی از مراکز درمانی استان به خصوص مطب ها و درمانگاه های محلی، سیستم بی خطر سازی پسماندهای عفونی(اتوکلاو) به صورت مستمر فعال نیست و برخی نقاط نیز این مواد زاید آلوده و عفونی پس از حمل به محل دفن با پسماندهای عادی مخلوط می شود که هر دو صورت برای سلامت انسانی و محیط خطرآفرین است.
فیلی خاطرنشان کرد: دفع و جمع آوری پسماندهای عادی در همه شهرستان های استان به غیر از کمیجان، خنداب و آشتیان و شهر شهباز به صورت اصولی است که تنها باید در این شهرستان ها اصلاحات لازم را انجام شود.
وی افزود: فرهنگ سازی در خصوص تفکیک پسماند از مبدا یکی از سرفصل های مهم در همراهی مردم برای موفقیت مدیریت نوین پسماند است و در استان به صورت جدی باید به آن پرداخته شود.
تشکیل کمیته تخصصی برای بازدید و ارزیابی فعالیت محل های جمع آوری پسماند در اراک، خمین و ساوه و همچنین چگونگی جمع آوری و بی خطرسازی پسماندهای عمومی مهمترین مصوبه این نشست بود.
استان مرکزی در قلب ایران با 12 شهرستان، یک هزار و 440 نفر جمعیت دارد.
روزانه 900 تن پسماند عادی در نقاط شهری و روستایی و یکصد تن نیز پسماند صنعتی و عفونی در نقاط مختلف استان مرکزی تولید می شود.
3017/ 6013/خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید