خدمات سیار دندانپزشکی هدیه برنامه تحول سلامت به مردم استان مرکزیبه گزارش ایرنا، دکتر حسن طاهراحمدی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در اراک افزود: طبق تحقیقات موجود وضعیت بهداشت دهان و دندان در ایران مطلوب نیست و دولت با اجرای گام دندانپزشکی کوشیده تا هزینه های سنگین درمانی در این بخش را تعدیل کرده و حساسیت لازم را در ترغیب مردم برای رسیدگی به بیماری های دهان و دندان ایجاد کند.
وی گفت: دانشکده دندانپزشکی اراک در شهرک نبئی در ساعات عصر نیز با نرخ تعرفه دولتی خدمات ارائه و واحد سیار درمانی دندانپزشکی نیز با حضور در حاشیه شهرها و مناطق محروم خدمات رایگان و یا با نرخ نازل خواهد داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در بخشی از سخنانش از بهره برداری طرح توسعه بیمارستان آیت‌الله خوانساری تا نیمه امسال خبر داد و گفت: این طرح درمانی با 96 تخت بهره‌برداری می‌شود.
دکتر طاهراحمدی خاطرنشان کرد: در چهار سال اخیر به جز شهرهای ساوه و خمین 109 طرح بهداشتی با اعتباری بالغ بر 440 میلیارد ریال در قالب برنامه تحول سلامت و با حمایت دولت یازدهم در استان شروع شده که سرمایه بزرگی در بهبود ارائه خدمات بهداشتی و تحقق راهبرد خودمراقبتی وپیشگیری از بیماری ها است.
وی افزود:50 طرح بهداشتی مذکور تاکنون در سطح استان مرکزی به بهره برداری رسیده و بقیه نیز با جدیت در دست انجام است که پیوستن آن ها به خدمات بهداشتی استان کیفیت در کنار کمیت را به شکل عملی برجسته می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پاسخ به سئوالی د رخصوص شائبه چند قیمتی بودن برخی اقلام دارویی خاطرنشان کرد: نظارت بر قیمت داروها از سوی کمیسیون ماده 11، معاونت غذا و دارو و نظام پزشکی انجام می‌شود و نرخ گذاری شفافی دارد و تنها این امکان وجود دارد که بین یک دارو که توسط 2 شرکت متفاوت تولید شده مقداری اختلاف قیمت باشد اما در یک قلم دارو اختلاف قیمت ممکن نیست و در صورت مشاهده این موارد خاطی به سرعت به تعزیرات معرفی می شود.
دکتر طاهراحمدی تصریح کرد: برخی اقلام دارویی چهار سال تاریخ مصرف دارند نمی‌توان به قیمت روی جعبه بسنده کرد و در خیلی از موارد به‌سبب برطرف‌سازی این مشکلات قیمت روی جعبه درج نمی‌شود.
وی در خصوص سئوالی در زمینه سیاست توسعه دانشکده های مستقل در استان مرکزی گفت: چنین سیاسی اعمال نمی شود وتعدد دانشکده ها در شهرستان ها نگاهی جزیره ای و در خدمات سلامت به زیان مردم است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص رعایت حقوق بیماران توسط پزشکان نیز گفت:برخی از پزشکان به صورت جمعی بیماران را ویزیت می‌کنند که این کار اخلاقی نیست و از آنجایی که به طور معمول در برخی از رشته‌ها نیاز به طرح موارد خصوصی میان بیمار و پزشک است ویزیت جمعی بیماران صحیح نبوده و در این زمینه با همکاری نظام پزشکی نظارت ها گسترده تر می شود.
دکتر طاهراحمدی افزود: 2 سامانه 1590 و 1690 علوم پزشکی برای شکایت‌های مردم فعال است و هرگونه تخلف پزشکی باید با همراهی مردم دنبال شود.
وی ادامه داد: بیمارستان 617 تختخوابی اراک که قرار است با مشارکت شرکت کره‌ای ساخته شود از سوی شرکت کره‌ای همه کارهای آن انجام شده و زمین آن نیز تامین شده است.
در این نشست از خبرنگاران حوزه سلامت تجلیل شد.
استان مرکزی دارای 21 مرکز درمانی است که مدیریت 16 بیمارستان در حوزه دولتی، سه بیمارستان با تامین اجتماعی و 2 بیمارستان نیز در بخش خصوصی است.
7114/6013/خبرنگار:شیما کریمی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید