تعطیلی تنها مرکز سونوگرافی کامیاران/عواقب منفی بارش برفرئیس شبکه بهداشت و درمان کامیاران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید تعطیلی تنها مطب خدمات سونوگرافی این شهر از روز پنجشنبه هفته گذشته تا امروز گفت: شرایط جوی نامناسب و عدم حضور پزشک متخصص علت این تعطیلی است.
دکتر آوات کریمی با اشاره به اینکه تنها رادیولوژیست کامیاران روز پنجشنبه هفته گذشته برای انجام کار شخصی به تهران سفر کرده است، افزود: لغو پروازهای تهران – سنندج و تهران – کرمانشاه و نامناسب بودن جاده های خروجی از تهران بخاطر بارش برف و شرایط جوی نامناسب، مانع بازگشت این پزشک به کامیاران شده است.
وی با بیان اینکه از عصر امروز با بازگشت پزشک متخصص سونوگرافی از تهران فعالیت این مرکز نیز مانند گذشته آغاز خواهد شد، تاکید کرد: برای جبران این چند روز تعطیلی، مطب برای خدمت به شهروندان در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز باز است.
دکتر کریمی در پاسخ به این سوال که چرا شهرستان کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت فقط یک دکتر رادیولوژیست دارد؟ گفت: مشکل کمبود رادیولوژیست فقط مختص به کامیاران نیست بلکه استان کردستان هم با آن درگیر هستند.
وی با اشاره به اینکه در این خصوص میزان فارغ التحصیلان و سهمیه همه استان و تعداد پزشکان مشمول طرح که وارد دانشگاه علوم پزشکی می شوند در سال مشخص است، افزود: با توجه به اینکه بارها این مساله پیگیری و اولویت بندی ها شده اما توزیع متخصصان براساس ایتم های بیمارستانی هر شهرستان انجام می شود.
دکتر کریمی در این خصوص اصل مهم را تمایل خود پزشکان برای کار در شهرستان ها دانست و اضافه کرد: شبکه بهداشت آمادگی کامل برای بستن قرارداد با همه متخصصانی که تمایل به کار کردن در این شهرستان را داشته باشند، دارد.
از آنجا که چنین اتفاقاتی می تواند عواقبی برای بیماران اورژانسی در یک شهرستان محروم داشته باشد لذا مسئولان ذیربط باید برای حل این مشکل به صورت اساسی اقدام کنند.
کامیاران با 102 هزار نفر در 65 کیلومتری جنوب سنندج و 55 کیلومتر کرمانشاه واقع است.
خبرنگار: ژاله گرگانی**انتشار: مجید سلیمانی
7349/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید