بیمارستان فوق تخصصی میلاد در اصفهان افتتاح شدبه گزارش ایرنا، ‘ سیدحسن قاضی زاده هاشمی ‘ وزیر بهداشت عصر دوشنبه برای افتتاح 2 طرح درمانی بزرگ شامل مرحله نخست شهرک سلامت و بیمارستان فوق تخصصی میلاد که از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی احداث شده اند، به اصفهان سفر کرد.
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد اصفهان در 50 هزار متر مربع زیر بنا با 600 میلیارد تومان هزینه و با مشارکت 120 نفر از پزشکان متخصص اصفهانی در شهرک ولی عصر در غرب این کلانشهر ساخته شده است.
این مرکز درمانی خصوصی در 11 طبقه ساخته شده و دارای بخش های لاپاراسکوپی، آندوسکوپی، رادیو تراپی، شیمی درمانی، اتاق های بستری، جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب، بخش زنان و زایمان و 30 اتاق عمل مجهز، بخش های زایمان انفرادی و زایمان در آب، بخش مراقبت های ویژه آی سی یو (ICU)، سی سی یو (CCU)، ان آی سی یو (NICU)، آنژیوگرافی، سیتی اسکن 16 و 64 اسلایس و ام آر آی با ظرفیت 64 تخت است.
ساخت بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان از سال 1385 آغاز شده و پیش از این بخش های رادیوتراپی و شیمی درمانی آن در مرحله نخست به بهره برداری رسیده بود.
امشب با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش های جدید این بیمارستان افتتاح شد و به چرخه خدمت رسانی استان اصفهان پیوست.
همچنین وزیر بهداشت عصر دوشنبه پیش از افتتاح بیمارستان میلاد با حضور در محل شهرک سلامت در کنار بزرگراه شهید آقابابایی در شرق کلانشهر اصفهان، نخستین مرحله این شهرک را با 84 هزار متر مربع زیر بنا و 400 میلیارد تومان هزینه افتتاح کرد.
استان اصفهان دارای 58 بیمارستان شامل 11 بیمارستان آموزشی درمانی ( دولتی)، 26 بیمارستان دانشگاهی (دولتی)، هفت بیمارستان خصوصی، چهار بیمارستان خیریه، 10 بیمارستان وابسته به نهادها با مجموع حدود 6 هزار تخت است.
ت/3011 / 2093 ** خبرنگار: آسیه معینی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید