بیش از 110نسوج بیمار مرگ مغزی در زنجان اهدا شدبه گزارش ایرنا، نسوج بدن بافت‌های سلولی تشکیل دهنده بدن، مانند قرنیه چشم، مغز استخوان، دریچه‌های قلبی، تاندون، پوست و موارد مشابه هستند.
رویا قهرمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی سالجاری با توجه به افزایش آگاهی جامعه و فرهنگ سازی رسانه ها، اعضای 21 بیمار مرگ مغزی در زنجان اهدا شده است.
نزدیک 80 ارگان این بیماران به نیازمندان پیوند اعضا اهدا شده است.
بر اساس آمار اعلامی، سال گذشته ارگان های 12 بیمار مرگ مغزی در این استان اهدا شد، در حالی که 15 بیمار دچار مرگ مغزی شده بودند.
بیشترین آمار اهدای عضو که همه خانواده بیماران مرگ مغزی آن رضایت دادند، متعلق به شهرستان خرمدره و بخش های اطراف آن است، این مسئله اتفاقی نادر در حوزه اهدای عضو کشور به شمار می آید.
از ابتدای امسال اهدای عضو بیماران مرگ مغزی افزایش بیش از 65 درصدی نسبت به کل سال گذشته داشته و این موضوع نشان دهنده ارتقای فرهنگ اهدا در بین خانواده ها است.
مسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای زنجان با اشاره به ضرورت اعتمادسازی در خانواده های بیمار و لزوم اعتماد به تیم پزشکی، خاطرنشان کرد: هیچ عمل پیوند عضوی در زنجان انجام نمی شود.
قهرمانی گفت: تمام بیماران مرگ مغزی بعد از تایید تیم پزشکی فوق تخصص دانشگاه تهران، در بیمارستان سینای تهران تحت عمل قرار می گیرند.
3216/6085
خبرنگار: سجاد کریمی ** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید