ارائه خدمات دندانپزشکی توسط 2 کلینیک سیار در نقاط محروم آذربایجان غربیجواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این 2 خودروی کلینیک سیار دندانپزشکی برای یاری محرومان آذربایجان غربی تحویل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه شده و در مراحل شماره گذاری، تجهیز دارویی و ملزومات مصرفی است.
وی اظهار کرد: این کلینیک های سیار دندانپزشکی با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سراسر کشور اعزام شده است.
وی اضافه کرد: این کلینیک های پیشرفته مجهز به امکانات یک مطب دندانپزشکی از جمله یونیت، صندلی دندانپزشکی، رادیوگرافی، اتوکلاو، منبع آب و تخلیه آب، آمالگاماتور، لایک کیو، جرم گیری و حتی GPS است.
وی ادامه داد: جرم گیری، ترمیم و کشیدن دندان های شیری و دائمی، پالیوتومی، درمان پالپ زنده و رادیوگرافی تک دندان، فلوراید تراپی، فیشور سیلنت و در مجموع خدمات دندانپزشکی در سطوح اول و دوم از جمله خدماتی است که به مردم مناطق مختلف ارائه می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: این کلینیک ها در طول سال به طور متوسط 200 روز در ماموریت خواهند بود.
جواد آقازاده افزود: این کلینیک ها خدمات رایگان به مردم مناطق محروم ارائه می دهند.
وی بیان کرد: مشارکت دندانپزشکان داوطلب و خیران عرصه سلامت در این طرح مهم ترین ویژگی آن است و دندانپزشکان و تلاشگران عرصه سلامت درحال تاسیس سازمان مردم نهادی برای تامین نیروی داوطلب در این خصوص هستند .
به گزارش ایرنا، در ادامه طرح تحول سلامت ، طرح تحول سلامت دهان نیز با کمک به خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم و با تشکیل ستاد مرکزی حرکت های داوطلبانه خدمات دندانپزشکی در حوزه معاونت امور اجتماعی وزارت بهداشت و درمان تشکیل و متناظر با آن در دانشگاههای علوم پزشکی و ازجمله آذربایجان غربی نیز تشکیل شد.
کمیته حرکت های داوطلبانه خدمات دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی مستقر در معاونت امور اجتماعی جلساتی برای اجرای طرح با حضور معاونان امور درمان ، بهداشت ، امور اجتماعی ، ریاست دانشکده دندانپزشکی ، بسیج جامعه پزشکی و روابط عمومی دانشگاه تشکیل داده و دبیرخانه کمیته در این معاونت مستقر می باشد.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید