اجرای برنامه پیشگیری از انتقال بیماری ایدز از مادر به کودک در قزوینبه گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دکتر بهزاد نجف پور افزود: جلوگیری از انتقال مادر به کودک یکی از راهبردهای مهم و استراتژیک در پیشگیری از انتقال بیماری ایدز و ویروس اچ آی وی (HIV/AIDS) و بیماری‌های آمیزشی ناشی است که در برنامه‌های ملی کنترل بیماری ایدز و ویروس اچ آی وی مورد نظر می باشد.
وی یادآور شد: اجرای برنامه پیشگیری از انتفال HIV/AIDS از مادر مبتلا به کودک با اولویت جمعیت حاشیه نشین شهرها در سطح استان قزوین شروع شده است.
نجف پور ادامه داد: برای اجرای این برنامه، تمامی پزشکان، ماماها، روانشناسان، مراقبان سلامت و بهورزان مراکز خدمات جامع سلامت حاشیه شهرها و مسؤولان کنترل عفونت و ماماهای مسؤول بلوک زایمان بیمارستان های استان، تحت آموزش مشاوره های توصیه برای انجام تست HIV و نحوه انجام تست سریع آن قرار گرفته اند.
وی با بیان اینکه تمامی مراکز حاشیه شهرها و 11 بیمارستان در سطح استان قزوین، مجهز به تست های سریع انجام HIV شده اند،گفت: تمام مادران باردار مراجعه کننده به مراکز حاشیه شهرها و بیمارستان های سطح استان به انجام تست HIV توصیه می شوند.
نجف پور در پایان گفت: این آزمایش از افرادی که قبلا تحت بررسی قرار نگرفته و تمایل به انجام تست دارند به طور رایگان انجام می شود.
7388*3013
خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید